Aktuality

Aktuality

Kotly, do ktorých sa prikladá ručne, potrebujú na správne fungovanie pripojený zásobník na vodu, ktorý pojme a uchová prebytočné teplo. Používa sa názov akumulačné nádoby alebo nádrže. Poradíme vám, ako vybrať a používať akumulačné nádrže ku kotlom na drevo alebo uhlie.

Zapálenie ohňa takmer na lusknutie prstom. Kúrenie, ktoré prebieha bez ručného prikladania paliva. Tri dni príjemného tepla, počas ktorých sa nemusíte o nič starať. A to stále nie je všetko – naše nové kachle na pelety ponúkajú naozaj veľa výhod.

Tiež každoročne očakávate koniec vykurovacej sezóny? Tešíme sa na jar aj preto, že aspoň časť roka nebudeme platiť za kúrenie. V slovenských podmienkach ide len o niekoľko mesiacov a potom sa kotly a teplárne znovu naplno rozbehnú. Viete, koľko dní v roku hreje vaše kúrenie?

Vykurovanie drevom má v domácnostiach univerzálne využitie. Svoje miesto si nájde v novostavbách a aj ako hlavný zdroj v starších domoch. Aby všetko fungovalo podľa vašich predstáv, treba dodržiavať niekoľko pravidiel.

Márne pátrate, aké vykurovanie domu je to naj? Pre každého to znamená niečo iné. Jedno je však isté, náklady na vykurovanie rodinného domu trápia nejednu domácnosť. Napísali sme preto článok s najdôležitejšími bodmi, na ktoré sa pri výbere zdroja tepla zamerať.

Podľa reklám, článkov v médiách a prospektov developerských projektov môže mať človek pocit, že každý dom už vykuruje tepelné čerpadlo. Nenechajte sa pomýliť. S popularitou čerpadiel pribúdajú aj hlasy, ktoré varujú pred unáhleným zadovážením tepelného čerpadla.

Najväčšie množstvo energie v domácnostiach sa spotrebuje na vykurovanie domu. Ide o celé dve tretiny a spotreba navyše každý rok stúpa. Ak si strážite výdaje za bývanie a zaujímate sa o čo najlacnejšie vykurovanie, tak by ste sa určite mali zamerať na to, koľko za rok prekúrite.

Využívať v dome viac spôsobov vykurovania nie je žiadna rozmarnosť. Naopak – možnosť striedania podľa situácie vám dá príležitosť ušetriť na celkovom účte za vykurovaciu sezónu a mať doma to najpohodlnejšie a najlacnejšie vykurovanie. Ak máte možnosť inštalovať druhý zdroj kúrenia, určite nad tým pouvažujte.

Dívať sa z pohovky na praskajúci oheň je snom mnohých ľudí a určite to nie je nejaký rozmar. Pri vysokých cenách za energie je kúrenie drevom skvelá voľba. Navyše si môžete vybrať, či ho využijete ako hlavný zdroj kúrenia, alebo len ako záložné riešenie.

Potrebný výkon kotla môžete zhruba odhadnúť z výkonu vášho súčasného kotla. Konečné slovo by však mal mať projektant TZB alebo skúsený kúrenár po prehliadke objektu.