Automatické kachle OPOP na kúrenie bez práce

Automatické kachle OPOP na kúrenie bez práce

Zapálenie ohňa takmer na lusknutie prstom. Kúrenie, ktoré prebieha bez ručného prikladania paliva. Tri dni príjemného tepla, počas ktorých sa nemusíte o nič starať. A to stále nie je všetko – naše nové kachle na pelety ponúkajú naozaj veľa výhod.

Otvorené krby, ktoré sa v interiéroch kedysi stavali, postupne nahradili krbové vložky a rôzne dizajnové kachle. Majú vyššiu účinnosť než otvorené ohniská a vďaka tomu, že oheň horí za sklom alebo dvierkami, sú aj bezpečnejšie. Moderná konštrukcia a technológia sa však posunuli ešte ďalej. A vďaka tomu si môžete užívať automatické vykurovanie s kachlami na pelety.

Automatická prevádzka kachlí až 3 dni

Rovnako ako naše kotly na pelety, dokážu aj peletové kachle prikladať palivo samočinne, bez toho aby ste sa museli zdvihnúť z gauča. Veľký zásobník pojme 35 kilogramov, čo sú približne dve balenia peliet vo vreci (predávajú sa zvyčajne v 15-kilogramových vreckách).

Len čo nasypete pelety do zásobníka, stačí stlačiť tlačidlo na dotykovom displeji a zapne sa vykurovanie a nastaví sa požadovaná teplota. Všetko prebieha automaticky. Na rozdiel od kachlí na drevo nemusíte rozkurovať oheň, robiť triesky alebo podpaľovať brikety.

Nastavte si svoj rozvrh automatického kúrenia

Krbové kachle na pelety od OPOP majú 5 stupňov výkonu a kúrenie funguje podľa toho, ktorý si vyberiete. Okrem displeja máte k dispozícii aj diaľkové ovládanie.

Pre ešte jednoduchšiu obsluhu si môžete uložiť vlastný rozvrh, podľa ktorého sa potom budú kachle riadiť. Môžete vybrať denný alebo týždenný režim. Kým bude zásobník v kachliach naplnený peletami, bude sa kúrenie regulovať samo a prebiehať samočinne.

peletové kachle do domu

Kachle na pelety so zásobníkom sa hodia všade

Kachle majú vysokú účinnosť viac ako 87 % a zaisťujú efektívne využitie energie paliva. Svoje miesto nájdu pri vykúrení novostavby aj staršieho domu a môžete ich používať presne podľa svojich potrieb.

  • Sú vhodné ako doplnkový či záložný zdroj kúrenia.
  • Využijete ich na jar a na jeseň, keď sa vonku na krátky čas ochladí.
  • Využijete ich počas zimy, keď si chcete prikúriť.
  • Vykúzlia príjemnú atmosféru počas chladných večerov a víkendov.
  • Hodia sa ako zdroj vykurovania na chaty a chalupy.
  • Dajú sa pripojiť na systém centrálneho prívodu vzduchu v prípade rekuperácie alebo v nízkoenergetických domoch.

Bez práce, s minimom prachu a nečistôt

Okrem komfortnej obsluhy môžete počítať aj s veľmi jednoduchým čistením. Manipulácia s peletami je jednoduchšia než prikladanie polien dreva a ručné rozkúrenie ohňa. Pelety sú hneď po nákupe pripravené na použitie – len presypete vrecko do násypky.

Zvyšný popol sa ukladá do samostatnej nádoby, ktorú ľahko vyberiete a vysypete. V kachliach počas prevádzky dochádza k automatickému ofuku horákovej misky. A presklené dvierka? Ani s nimi si nemusíte robiť starosti. Špeciálny systém obtekania vzduchu okolo dvierok zaisťuje, že sa sklo nešpiní a zostáva bez sadzí. Nič nebude rušiť pohľady do horiaceho ohňa.

Ďalšou výhodou peletových kachlí je, že počas prevádzky netreba otvárať dvierka. Prikladanie paliva prebieha samočinne, a tak nehrozí, že v miestnosti bude dym.

peletkové kachle do domu

Prispôsobte si dizajn kachlí podľa svojho vkusu

Peletkové kachle sú obložené akumulačnými kameňmi, ktoré predlžujú sálanie tepla do miestnosti. Farebnosť kachlí si môžete vybrať: v základnej ponuke sú sivá (serpentine) a béžová (sandstone) a na objednávku dodávame ďalšie štyri farby.

Vďaka hĺbke len 40 centimetrov kachle zbytočne nezaberajú priestor v miestnosti. Je však nutné dodržať predpísané bezpečnostné vzdialenosti z boku a prednej strany.

peletové kachle

Zadovážte si najlepšie peletové kachle

Vykurovanie s peletami je roky osvedčené a medzi ľuďmi je čoraz populárnejšie. Vyrábajú sa z dreva a pochádzajú teda z obnoviteľných zdrojov. Kachle OPOP spadajú do najvyššej 5. emisnej triedy.