Časté otázky

Časté otázky

Sme česká firma, ktorá je na trhu už od roku 1959.

Naše sídlo spoločnosti s výrobným závodom spoločne so vzorkovou predajňou sa nachádza vo Valašskom Meziříčí na ulici Zašovská 750. Po celom Slovensku máme širokú sieť obchodných, montážnych a servisných partnerov.

Celkovú cenu kotla vrátane inštalácie vám oznámi montážna firma po sčítaní všetkých nákladov súvisiacich s napojením kotla do systému. Kotol samotný sa dá zaobstarať od 1284 EUR vr. DPH.

Očakávaná životnosť kotla je 15 rokov, avšak aj tá je ovplyvnená ďalšími faktormi.

Kotly spoločnosti OPOP majú veľmi malé rozmery. Presnú veľkosť jednotlivých typov kotlov nájdete v technických podkladoch na podstránkach Produkty.

Všetky kotly firmy OPOP je možné využívať aj pre ohrev teplej vody na kúpanie. Preto si otázku, či chcete používať nový kotol aj na ohrev teplej vody, alebo využijete inú formu ako napríklad elektrickú alebo solárne, musíte rozhodnúť sami (poprípade si nechať poradiť montážnou firmou).

Každé palivo má svoje výhody a nevýhody. Ak preferujete vysoký komfort, odporúčame automatický kotol na drevné pelety. Ak sú pre vás dôležitejšie náklady na vykurovanie, ponúka sa ručne obsluhované kotly na kusové drevo a uhlie.

Preškolené servisné pracovníky nájdete vo všetkých regiónoch SR. Náhradné diely vám zaistí oni.

Žiadosti o dotácie na kotol si vybavíte individuálne na zelenadomacnostiam.cz. Ak si neviete rady, zavolajte na obchodné oddelenie OPOP, radi vám odporučíme firmu z vášho okolia, ktorá vie kotly nainštalovať, následne servisovať a súčasne žiadosť o dotácie vybaví.

Kotly OPOP si môžete kúpiť na predajných miestach po celej SR. My vám zadarmo poskytneme ďalšie konzultácie a v prípade záujmu odporučíme predajca z našej širokej siete partnerov. Ich zoznam nájdete na podstránke PRE ZÁKAZNÍKOV.

Potrebný výkon môžete zhruba odhadnúť z výkonu vášho existujúceho kotla. Ale konečné slovo by mal mať projektant TZB alebo skúsený kúrenár po prehliadke objektu. Záleží totiž na mnohých faktoroch, napríklad na spôsobe zapojenia kotla...