Aké sú veľkosti kotlov

Aké sú veľkosti kotlov

Kotly na tuhé palivo spoločnosti OPOP majú malé rozmery. Aby sme vám uľahčili prechádzanie všetkými kategóriami, vytvorili sme pre vás tabuľku so štyrmi najmenšími.

Aké sú veľkosti kotlov

Ako si vybrať správny rozmer

Do malých priestorov sú obľúbené naše kotly Biopel: Biopel MINI, Biopel Tower a typ H4 EKO-D. V tabuľke nižšie nájdete veľkosť kotla a aj veľkosť najpredávanejšej násypky.

Image removed.

Tabuľka na porovnanie veľkostí a názorný obrázok veľkosti kotlov.

 

Ktoré palivo zaberá najmenej miesta

Ak bojujete s malým priestorom na palivo, máme pre vás pár rád o každom type kúrenia.

  • Na sezónu potrebujete do rodinného domu zhruba 4 a pol tony peliet.
  • Palivové drevo, ktoré porúbete, musíte nechať minimálne dva roky sušiť, než ho dáte do kotla. Mokré drevo totiž ničí kotol zvnútra. Uloženie dreva kladie vyššie nároky na priestor pre palivo.
  • Na uhlie potrebujete vždy samostatnú miestnosť alebo ho môžete skladovať v kotolni.

 

Kto je spoločnosť OPOP

Česká firma z Valašského Meziříčí, ktorá vyrába kotly na tuhé palivo už od roku 1959. Naše kotly sú veľmi účinné, pohodlné na používanie a je na ne spoľah. Navyše vďaka širokej sieti montážnych a servisných firiem sa dá každý problém s kotlom rýchlo vyriešiť.


Rozmery ďalších radov našich kotlov sú v jednotlivých detailoch produktu. Ak sa však nechcete preberať záplavou kotlov, navštívte niektorú z našich vzorkovní alebo sa nám ozvite a my vám poradíme nielen s výpočtom veľkosti kotla.